İDO vapur

Şaşkınlık havasının etkisine girdik!

Tarih : 31 Ekim 2012 | Kategoriler : : İDO vapur | 0 Yorum     
Havadan buz yağdı

İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağış ve kuvvetli rüzgâr nedeniyle dalga boyu 2 metreye ulaştı, ağaçlar devrildi, İstanbullu yağan buz taneciklerinin şaşkınlığını yaşadı.
Önceki gece başlayan ve dün de yer yer devam eden sağanak yağış ve fırtına megakenti köye çevirdi. Özellikle Esenler ve Esenyurt’ta rögarlar taştı, birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Avcılar Denizköşkler Mahallesi’nde ise bir aydınlatma direği yola devrildi. Yağmur nedeniyle kayganlaşan yollarda çok sayıda kaza meydana geldi. Şiddetli lodosla birlikte deniz ulaşımı da aksadı.
Bazı vapur, deniz otobüsü ve hızlı feribot seferleri iptal edildi. Bostancı-Kartal/Yalova, Bandırma- Yenikapı-Bostancı, Yalova/Kartal, Kartal/Yalova deniz otobüsü seferleri yapılamadı. Kadıköy Suadiye’de ise asırlık bir ağaç, park halindeki otomobilin üzerine devrildi. Şiddetli rüzgâr nedeniyle devrilen ağacın altında kalan otomobil, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonucunda çıkartıldı. İtfaiye erleri otomobili tamamen kaplayan ağacın dallarını uzun süre kesmekle uğraştı ardından da tek tek kaldırdı. Dün öğle saatlerinde Şişli ve Taksim civarında ise kar şaşkınlığı yaşandı. İstanbullular kar yağdığını sandı. Yetkililer ise kar zannedilen yağışın küçük buz tanecikleri olduğunu açıkladı


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Comment