İDO Ücret Tarifeleri

İDO, Fiyat Sistemini Sadeleştirdi

Tarih : 10 Ekim 2012 | Kategoriler : : İDO Ücret Tarifeleri | 0 Yorum     
İDO, dış hatlarda uygulamakta olduğu bilet fiyatlarını yolcularından gelen talepler doğrultusunda sadeleştirme kararı aldı. İDO’nun, 20 Temmuz 2012 tarihinden itibaren geçerli olacak ve yaz tarifesi süresince uygulanacak yeni fiyatları belirlendi. İDO’nun 4 ana hattaki fiyatları aşağıdaki gibidir (*):

alt
İDO Yönetim Kurulu Murahhas Azası Önder Sezgi, kararın, İDO’nun dış hatlarda uyguladığı esnek fiyatlandırmanın karmaşıklığa ve yüksek fiyatlara yol açtığı yönünde yolculardan gelen eleştiriler üzerine alındığını ifade ederek, sistemi sadeleştirecek ve daha rahat anlaşılır hale getirecek düzenlemelere gidildiğini belirtti. Önder Sezgi, yeni fiyat düzenlemesiyle ilgili şöyle dedi: “Yolcu ve araç taşımacılığında her biri 3’er ayrı fiyat içeren sınıfların sayısını 5’ten 3’e indirecek ve her sınıfta sadece tek bir fiyat yer alacak şekilde önemli bir basitleştirmeye gidiyoruz. Ayrıca, yine yolcularımızdan gelen talepler doğrultusunda araç ve şoför için ayrı ayrı bilet düzenlenmesi uygulamasına son verme kararı aldık. Bununla ilgili teknik çalışmalar tamamlandığında araç ve şoför için yine tek bilet düzenliyor olacağız. Yaz sezonunun sonuna kadar geçerli olacak düzenlemelerle, Ocak 2011’den bu yana yakıt maliyetindeki yüzde 60’lık, enflasyondaki yüzde 13’lük ve kurdaki yüzde 20’lik artışla birlikte İDO’nun toplam maliyetleri yüzde 34 oranında artmış olmasına rağmen, yolcularımıza, maliyetlerdeki bu artışın sadece bir kısmını yansıtan, sade, anlaşılır, kullanım kolaylığı olan bir fiyat sistemi sunuyoruz.”
(*) Bu 4 hat dışında, benzer uygulamaların yer aldığı diğer hatlarla ilgili fiyatlara www.ido.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada belirtilen fiyatlara, hizmet bedeli dahil değildir. Yolcu başına alınan hizmet bedeli, satış kanallarının özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Gişeler ve internet için 1 TL, çağrı merkezi ve acentalar için 2 TL hizmet bedeli geçerlidir.

 

Bilgi için:  İDO Basın Müşavirliği / 0212 455 69 74-75-78


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Comment