İDO vapur

İDO, Çanakkale’den İki Gemi Daha Getirtiyor!

Tarih : 10 Ekim 2012 | Kategoriler : : İDO vapur | 0 Yorum     
Çanakkale Boğazı’ ndan İstanbul Boğazı’ na gelecek olan 2 takviye   gemi ile günde 20 bin araç, boğaz trafiğinden denize  kaydırılacak.Gemilerden ilki olan Ezine araba vapuru seferlerine  başladı.

 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlayan tadilat  sebebiyle, 3  şeridin kapalı olması sürücüleri, Boğaziçi Köprüsü’nden  sonraki  alternatif olan İDO Harem – Sirkeci Araba Vapuru Hattı’na  yöneltmeye  devam ediyor. Olumsuz etkilenen İstanbul trafiğinin, önemli  kaçış  noktalarından biri olan Sirkeci-Harem Hattı’ nda acil durum  önlemleri  sürdürülüyor. Önce Eskihisar-Topçular Hattı’ ndan çektiği 2  gemi ve  şimdi de Çanakkale Boğazı’ nda çalışan 2 araba vapurunu da yaz  boyunca  bu hatta çalıştırarak gemi sayısını 8’ e çıkarıyor. Kiralanan  araba  vapurları 65 araç ve 500 yolcu kapasiteli. 67m. boyunda ve 12  deniz  mili hız yapıyor.

 

Sirkeci-Harem Hattı’ na katılacak 2 gemi ile taşıma kapasitesini %100   artıracak olan İDO, personel takviyesi ve fazla mesai uygulaması ile   köprü bakım onarımı sona erene kadar araba vapurlarını aralıksız   çalıştıracak.

Kapasite artırımı ve doldur-boşalt seferlerle  3.köprü gibi  hizmet veren araba vapurları sayesinde yolcu ve araçlar,  iki yaka  arasını 10 dakikada geçebiliyor.

Sabah 07:00 ve akşam  22:30 saatleri arasında karşılıklı olarak  doldur- boşalt uygulaması ile  hizmet veren araba vapuru seferleri, araç  yoğunluğuna göre devam  ettiriliyor.

 

Bilgi için:  İDO Basın Müşavirliği / 0212 455 69 74-75-78


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Comment