İDO vapur

İDO, 5 günlük bayramda yaklaşık 1 milyon yolcu ve 160 bini aşkın araç taşıyarak rekor kırdı

Tarih : 15 Ekim 2012 | Kategoriler : : İDO vapur | 0 Yorum     
İDO, 5 günlük bayramda yaklaşık 1 milyon yolcu ve 160 bini aşkın araç taşıyarak rekor kırdı

İDO, 17 Ağustos Cuma ve 21 Ağustos Salı günleri arasında, Ramazan Bayramı boyunca yaşanan trafik yoğunluğunda yaklaşık 1 milyon yolcu ve 160 bini aşkın araç taşıyarak hem yeni bir rekora imza attı, hem de yolcularına bu yoğunlukta en hızlı ve konforlu yolculuk seçeneklerini sunmaya devam etti. Hızlı feribot, deniz otobüsü, arabalı vapur ve İDOBÜS tarifeli seferleriyle birlikte belirlediği anlık ek seferleriyle de trafiği büyük ölçüde rahatlattı.

Ramazan Bayramı boyunca, arife gününden başlayarak 4 bin sefer planlayan İDO, bu seferlerinde yaklaşık 1 milyon yolcu ve 160 bini aşkın araç taşıyarak yeni bir rekora daha imza atarak çifte rekor kırdı.

Bayram nedeniyle yaşanan yolcu ve araç hareketliliğine 54 gemisi ile hizmet sunan İDO, şehir içi deniz otobüslerinde 115 bin, şehirler arası deniz otobüslerinde yaklaşık 70 bin, İDOBÜS ile yaklaşık 25 bin, araba vapuru hatlarında Eskihisar-Topçular ve Sirkeci-Harem arasında yaklaşık 620 bin, hızlı feribotlarında ise Yenikapı, Bursa, Bandırma ve Yalova hatlarında yaklaşık 170 bin yolcu taşıyarak, toplamda yaklaşık 1 milyon yolcuya ulaştı ve rekor kırdı.

İDO gemilerinin bayram boyunca taşıdığı 160 bini aşkın araç da, karayolu trafiğinin rahatlamasına ve yolcuların hızlı ve konforlu ulaşımına çok büyük katkı sağladı.

Bayram seferlerinin, yolcuların İDO’ya duyduğu güveni bir kez daha teyit ettiğini belirten İDO CEO’su Önder Sezgi, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çok iyi bir planlama ve uygulamayla yoğun talebi çok iyi karşıladık ve yolcularımızı rahat ettirmeyi başardık. Marmara’nın iki yakasında adeta mekik dokuyan gemilerimiz, trafiği büyük ölçüde rahatlatırken, İDO’yu en hızlı ve konforlu ulaşım alternatifi olarak bir kez daha öne çıkardı. Yolcularımızın bu ilgi ve güveninden aldığımız güçle, gelecek Kurban Bayramı ile ilgili çalışmalarımıza da şimdiden başladık.”

İDO, 17 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak kış tarifesi için de hazırlıklarını tamamlamak üzere.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Comment