İDO Ücret Tarifeleri

3 Bini aşkın Bayram Seferi için Biletler Satışta

Tarih : 15 Ekim 2012 | Kategoriler : : İDO Ücret Tarifeleri | 0 Yorum     
Tatil yoğunluğuna uygun ek seferler ve sürekli işleyecek hatlarla İDO bayram seferlerini belirledi, biletlerini  satışa sundu

İDO’nun 3 bini aşkın bayram seferi için biletler satışta

İDO, bu yıl Kurban Bayramı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’yla birleşmesiyle uzayan bayram tatili dönemine ait biletlerini satışa sundu. Tatil nedeniyle yoğunluğun en çok hissedileceği bölgelerden biri olan Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında, geçmiş bayramda olduğu gibi doldur-boşalt yöntemini uygulayacak olan İDO, trafiği büyük ölçüde rahatlatacak ve yolcularının hızlı ve konforlu ulaşımını sağlayacak.

Kurban Bayramı’nın  arife günü olan 24 Ekim Çarşamba gününden başlayıp 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kapsayan Pazartesi gününe dek 6 günlük tarifesini açıklayan ve biletlerini satışa sunan İDO, tüm hatlarda tatil yoğunluğuna uygun seferler belirledi.

İDO’nun Yenikapı-Bursa-Yenikapı; Yenikapı-Bandırma-Yenikapı ve Yenikapı-Yalova-Yenikapı hatlarında bayram tatili boyunca 188 hızlı feribot ve 34 deniz otobüsü seferi olacak. İDO, Pendik-Yalova-Pendik hattında ise tam 180 hızlı feribot seferiyle yolcularına hizmet verecek. Ayrıca Bostancı-Yenikapı-Armutlu-Yenikapı-Bostancı, Bostancı-Yenikapı-Marmara-Avşa ve Kartal-Yalova hatlarında bayram boyunca çalışacak 117 deniz otobüsüyle birlikte, İDO’nun toplam dış hat hızlı feribot ve deniz otobüsü sayısı 519’a ulaşacak.

Bayram tatili boyunca iç hat deniz otobüsü sefer sayısını 227, İDOBÜS sefer sayısını ise 120 olarak belirleyen İDO, Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında yaşanacak yoğunluğu karşılayabilmek için burada doldur-boşalt yöntemini uygulayacak. Bu yöntemle birlikte İDO araba vapurlarında toplam 2 bin 150 sefere ulaşacak. Bu da tüm seferlerin toplamında İDO’yu 3 bin seferin üzerine çıkaracak.

Bu Kurban Bayramı’nda trafik çilesinden uzak, hızlı ve konforlu ulaşımın tek adresi İDO olacak. Tatilciler İDO’nun bütün satış kanallarında satışa sunulan biletlerini şimdiden alarak tatil yolculuklarını planlayabilirler.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Leave a Comment